Çanta

Çanta şıklığın tamamlayıcı unsurlarından biri olarak kabul edilir. Çoğunlukla kadınların rağbet gösterdiği çantalar bir süredir erkekler arasında da popüler hale gelmiştir. Günlük hayatın ve iş hayatının vazgeçilmezlerinden olan çantaların   Kol çantası, sırt çantası, el çantası, bel çantası, spor çantalar, hobo çanta, torba çantası ve benzeri şeklinde birçok çeşidi vardır.

Hayatınızı Kolaylaştırır

Deri, kumaş, örgü, plastik gibi çeşitli malzemeden üretilen çantalar taşıma kolaylığı açısından hafif olacak şekilde tasarlanırlar. Evrak taşımak için kullanılan genellikle deri veya plastik malzeme kullanılan çanta ise iş insanlarının tercidir. Büyük ve çok bölmeli olan çantalar ise kullanım kolaylığı ve hacim açısından genellikle annelerin satın aldığı türden çantalardır.

Tarza Göre Doğru Çanta Seçimi

Sık sık değişen çanta modası insanların giyim tarzlarını yansıtabilecekleri küçük dokunuşlar yapmaları için güzel bir dokunuştu. Seçim yaparken kişinin kendisine uygun çantayı bulabilmesinin ilk adımı kullanım amacını belirlemektir. İkinci adım ise giyim kişinin tarzını spor mu yoksa şık bir çantanın mı  temsil edeceğine karar vermek olmalıdır. Bu soruların yanıtları kişinin çantalar arasındaki seçeneklerini daraltacak ve seçim yapmayı kolaylaştıracaktır.

Kimler Hangi Çantaları Tercih Etmeli

Spor giyinen bir kişi  sırt çantası veya bel çantası tercih edebilirken daha çok klasik giyimi tercih eden kişiler ise kol çantası veya el çantası tercih edebilirler. Davetlerde ve özel günlerde ise gece kıyafetlerine uygun küçük el çantaları tercih edilebilir.